A Fidesz nyert, Szájer József mégis az ellenzéki médiafölény miatt panaszkodik
Az EP-képviselő a kollégáinak levélben magyarázta el a győzelmet.
Az EP-képviselő a kollégáinak levélben magyarázta el a győzelmet.
A felcsúti kisvasutat is megvizsgáló bizottság véleménye szerint indokolt a hetes cikkely szerinti eljárás megindítása.
A Fidesz európai pártcsaládjának frakcióvezetője félreérthetetlenül üzent Orbánnak is.
Az Európai Néppárt frakcióvezetője, Manfred Weber is felszólalt a bajor CSU háromnapos tanácskozásán és tett egy olyan kijelentést, amely a náci Németország emlékét idézte.
Emmanuel Macront és Orbán Viktort is bírálta a liberális Mark Rutte egy fórumon. A francia államfőt azért, mert reformtervei szerinte nem konkrét célok elérést szolgálják: az integráció az integrációért nem old meg semmilyen problémát. A magyar miniszterelnököt és pártját pedig az Európai Néppártnak szánt „oldalvágásban” említette.
Járóka Líviát, a Fidesz európai parlamenti képviselőjét választotta egyik alelnökének az Európai Parlament szerdán strasbourgi plenáris ülésén.
Egyelőre úgy tűnik, nem lesz kihívója Járóka Líviának az európai parlamenti alelnöki posztért.
Az Európai Néppárt nagyon heterogén, de össze tud fogni, ha kell, mondja Szájer József a Mandinernek adott interjújában. A Dublini rendszer megbukott és korrekcióra szorul, mondja a Fidesz, de nem jó irányban próbálják megváltoztatni, a LIBE koncepciója ugyanis a Soros-terv. A Lex Ceu-ról az EU csak hisztizett.
Az ukránok az Európai Néppárthoz csatlakoznának, ám amíg nincsenek szabad oktatást biztosító törvények Ukrajnában nem támogatják a tagfelvételüket.
Az biztos, hogy az unió végül nem alkalmazza a legszigorúbb büntetést a magyar kormánnyal szemben, azonban okozhat még nekik kellemetlen perceket, hogy jelen állás szerint a Néppárt megszűnt Orbán Viktor stabil hátországának lenni.
A Néppárt is belement abba, hogy bevethessék a hetes cikkely szerinti szankciókat a magyar kormánnyal szemben. Ez végső soron a szavazati jog megvonását is jelentheti.
Orbán Viktor Brüsszelben békülékenynek tűnt, itthon viszont rászállnak a CEU dolgozóira.
Az El País című baloldali spanyol napilap hétfőn megjelent szerkesztőségi véleménycikkében azt írta, hogy az Európai Néppártnak ki kellene zárnia soraiból a Fideszt.
Német lapok világnézetüknek megfelelően értékelték Orbán Viktor tegnapi brüsszeli túráját. A magyar miniszterelnök feszegeti az EU határait, és a végén baj nélkül megússza - írta a Spiegel.
Egyeztetést ígért a kormányfő az Európai Néppárt vezetőinek és azt, hogy tartják magukat az Európai Bizottság elvárásaihoz - az egyetem is ezt várja el tőle.
Rogán Antal is megerősítette, hogy az EPP végül nem zárta ki soraiból a Fideszt. Arról nem beszélt a fideszes politikus, hogy ez milyen viták árán történt végül így.
Magyarország mindenben megfelel az Európai Bizottság kéréseinek - biztosította Orbán az Európai Néppárt elnökségét szombat délelőtt Brüsszelben. A Fidesz pártcsaládja kemény hangú közleményben is helyretette a magyar kormányt, szó lehetett a Fidesz tagságának felfüggesztéséről is.
Az Európai Néppárt elnöksége azért fogadja Orbánt, hogy elmondja neki, mit várnak tőle a CEU és a civiltörvény ügyében. Weber frakcióvezető megismételte: elfogadhatatlannak tartja a magyar kormány javaslatát.
Az Európai Néppárt vezetősége szombat reggel kéri fel Orbán Viktort, írják át a CEU-törvényt az Európai Bizottság kifogásainak megfelelően. Szóba kerül a Néppárt elnöke által ugyancsak kritizált nemzeti konzultáció is.
Az arcára volt írva, hogy Orbán Viktor győzelemként éli meg saját szerdai szereplését az Európai Parlamentben. És valószínűleg nem is értelmezte félre a történteket. Mégsem bízhatja el magát. Azokban, akiknek elegük van a magyar kormány provokációiból, tovább nőhetett az elhatározottság, hogy nagyot üssenek, ha egyszer megtehetik.